Вирощування полуниці в теплиці

Вирощування полуниці в теплиці дозволяє виробникам отримати ягоду тоді, коли попит на неї високий, пропозиція обмежена і прибуток відповідно найбільший.

Зараз у Вас є можливість створити, або розширити, власний тепличний бізнес при фінансовій допомозі держави. З липня минулого року в Україні діє державна грантова програма сприяння розвитку теплиць та садів (Постановою КМУ №738). На цей рік в державному бюджете на ці потреби заплановано майже 1 млрд. грн., з них вже виплачено аграріям майже 240 млн. грн.

Якщо Ви вирішили розвивати власний полуничний бізнес, при плануванні обов’язково враховуйте особливості технології вирощування цієї культури. Основними передумовами для успішного вирощування полуниці є:

 1. Використання якісного посадкового матеріалу, як правило це ремонтантні гібриди від надійних постачальників;
 2. Дотримання технології живлення. Необхідно кожні два тижні  проводити підживлення згідно фази розвитку: укорінення, вегетація, цвітіння, плодоношення;
 3. Своєчасний захист рослин;
 4. Створення оптимальних кліматичних умов: тепло, світло, вода, а саме:

Температурний режим:

 • при висаджуванні t 11’С,
 • на початку вегетації  t 18-20′,
 • в період цвітіння t 22′-25’C.

Рівень вологи на період висаджування 85%, а у фазі цвітіння не більше 70%.

Ще кілька порад, від нашого агронома:

 1. Під час поливу треба запобігати попадання вологи на квіти і листя. Саме тому використовуйте для зрошення крапельний полив.
 2. Пам’ятайте, світовий день у полуниці мінімум 7 до 9 годин, при таких умовах, при використанні ремонтантних гібридів нейтрального дня, цвітіння можна очікувати  за  2-3 тижня після висадки. При умові коли світловий день складає 16-17 годин, поява цвіту можлива через 10-14 днів і для інших сортів.
 3. При вирощувані полуниці обов’язково враховуйте Ваші кліматичні умови, особливості сортів які Ви використовуєте та період висаджування (весна, осінь, зима).
 4. В похмуру погоду варто використовувати додаткове освітлення.
 5. Для кращого запилення можна використовувати джмелі.
 6. При вирощувані полуниці обов’язково враховуйте Ваші кліматичні умови, особливості сортів які Ви використовуєте та період висаджування (весна, осінь, зима).

Якщо Ви зможете створити в своїх теплицях всі ці умови, то зможете вирощувати полуницю протягом всього року. Але, в кліматичних умовах нашої країни, це дуже дороге задоволення, особливо за високих цін на опалення та освітлення. Саме тому найбільш поширенішою бізнес-моделлю у нас є виробництво полуниці з весни до осені, отримуючи урожай з квітня по вересень.

УАКЦ – пропонує повний комплекс послуг з проектування теплиць та допоможе з підготовкою документів необхідних для отримання державного гранту.

Більше інформації про умови надання грантів на нашому сайті, сайті Мінагрополітики, або за телефоном – 38 097 015 6868

Консультація з усіх питань
Ви можете проконсультуватись
з нашими фахівцями по телефону
+38 (097) 015-68-68
Телефонуйте,Пн-Нд 10:00 - 20:00

  Thank you! Your submission has been received!
  Oops! Something went wrong while submitting the form.