Досвід фахівців – для розбудови бізнесу

Опубліковано в журналі «Садівництво та Овочівництво. Т.І.» № 3 (36), серпень-вересень 2023 / «Горішник. Виноградник» №3 (22) 2023

Як проєктно-консалтинговий супровід сприяє аграріям у розвитку справи

Ефективність та прибутковість в аграрній сфері залежить від багатьох чинників. Врахувати всі з них, особливо на початковому етапі, доволі непросто. Тому, щоб знайти оптимальні рішення й отримати максимальну вигоду від інвестованих коштів, варто скористатися допомогою фахівців. Отримати такі послуги можна в Українському аграрному консалтинговому центрі – проєктно-консалтинговій компанії, що працює у сфері вирощування, зберігання та переробленні аграрної продукції.

Професіонали з УАКЦ мають понад 10 років досвіду, тож здатні впоратися з найскладнішими завданнями, розповідає маркетолог компанії Володимир ТАРАСЕНКО. Про напрями роботи компанії та послуги, що можуть допомогти аграріям втілити в життя успішні бізнес-проєкти, фахівець розповів читачам журналу.

«Садівництво та Овочівництво. Т. І.»: Розкажіть про компанію та її основні напрямки діяльності.

Володимир Тарасенко: УАКЦ – компанія, що надає консалтингові послуги фермерам. Серед головних напрямків діяльності – проєктування теплиць, тепличних комплексів та переробних підприємств, що зводяться за технологіями швидкомонтованих конструкцій. Йдеться про ангари, склади, зерносховища, комплекси по переробки та зберіганню аграрної продукції, а також холодильники та морозильні камери.

Проектування «під ключ» промислових теплиць і тепличних комплексів. Для цього маємо в штаті досвідчених агрономів, конструкторів, архітекторів та інших фахівці. Виступаючи як незалежні консультанти вони готові проконсультувати, як початківців, так і досвідчених аграріїв. За потреби фахівці виїжджають на місце і безпосередньо консультують клієнтів.

Маємо необхідне обладнання та спеціалістів для проведення геодезичного обстеження, що дозволяє правильно розмістити комплекс по ділянці..

Також практикуємо послуги з енергоаудиту, за результатами якого надаємо рекомендації для вдосконалення виробництва.

«Садівництво та Овочівництво. Т. І.»: Щоб отримати гранти за державними програмами, потрібно не лише мати актуальну інформацію про таку можливість, а й уникати помилок під час підготовки проєктів та документів. На що варто зважати передусім?

Володимир Тарасенко: Грантові програми зі створення та розвитку садів і теплиць діють в Україні з липня 2022 року. Однак отримати грантову допомогу можуть лише ті, хто має добру ділову репутацію, її перевіряє Ошадбанк, чиї проєкти чітко відповідають умовам її надання. Відповідно до умов отримання, обсяги відшкодування становлять: за теплицю площею 0,4–0,6 гектара – 2 млн грн; 0,8–1,2 гектара – 3,5 млн грн; 1,6–2,4 гектара – 7 млн грн. Частка державного фінансування може становити до 70 %. Підприємець зобов’язаний створити не менше 14 нових робочих місць на 1 гектар. Грант виділяють виключно на створення теплиці, закупівлю посівних матеріалів, добрив та обладнання.

До пакета, який подає претендент на державне фінансування, є багато вимог – починаючи від наявності супровідних документів і завершуючи проєктом. Зокрема теплиця повинна бути модульного типу, площею від 0,4 до 2,4 гектара, з металевим збірним каркасом на опорних палях та плівкою товщиною 150–200 мікрон.

Готуючи документи, претенденти на отримання гранту нерідко припускаються помилок. Серед найбільш поширених – невідповідність вимогам земельної ділянки, на якій заплановано будівництво теплиць; відсутність свердловини та спецдозволів на водовикористання; неповний або ж некоректний проєкт теплиці.

Скориставшись допомогою наших фахівців, цих помилок можна уникнути. За потреби вони підготують проєкт, що відповідає всім вимогам Мінагрополітики, а також забезпечать повний документальний супровід.

«Садівництво та Овочівництво. Т. І.»: Розкажіть про основні принципи комплексного підходу до створення аграрних комплексів.

Володимир Тарасенко: Комплексний підхід передбачає планування та проєктування тепличних комплексів, у процесі чого фахівці враховують усі фактори для ефективного вирощування. Вони аналізують важливу для такого проєктування інформацію: які обсяги продукції має намір вирощувати та зберігати, підприємець, як її розмістити на ділянці, якими мають бути складські приміщення для зберігання інвентаря, підготовки води та інше; що краще встановлювати для охолодження – холодильні чи морозильні камери, якого об’єму.

До того ж коли на території виробництва багато об’єктів, все варто проєктувати так, щоб системи були максимально інтегрованими, як за використанням, так за нормативами. Важливо одразу розрахувати всі маршрути, щоб зібраний урожай якнайшвидше потрапляв до складів чи холодильників.  Комплексний підхід зрештою забезпечує максимально ефективний результат.

«Садівництво та Овочівництво. Т. І.»: Процес проєктування: чому він настільки важливий і що зрештою отримує замовник?

Володимир Тарасенко: Це вкрай важливо для успіху бізнесу, оскільки вже на етапі проєктування ми пропонуємо конструктивні й технологічні рішення, які зрештою дадуть змогу використовувати виробничі комплекси з максимальною користю.

Кожен проєкт виготовляємо індивідуально, аналізуючи інформацію щодо загальної площі ділянки, сторони світу, культур, які планують вирощувати, погодних умов, ландшафту тощо. Обов’язково виїжджаємо на місце, щоб врахувати всі індивідуальні особливості. І лише після збору всієї інформації розпочинаємо працювати. Перед стартом роботи безпосередньо над проєктом створюємо концепцію тепличного комплексу відповідно до вимог та побажань і погоджуємо її з клієнтом.

Якщо йдеться про проєкт для грантової програми, то до уваги беремо не лише побажання клієнта, а й ті вимоги, які потрібно врахувати для його успішного відбору. Проєкт тепличного комплексу включає тепличні блоки, внутрішньомайданчикової мережі, допоміжні споруди, об’єкти для обслуговування, благоустрій території.

Відтак на виході замовник отримує індивідуальний розрахунок та документацію, яка включає: вид та тип теплиці; структурні елементи; матеріали; за потреби автоматичні системи вентиляції, зрошення, провітрювання; систему вирощування та контролю клімату; проєктні плани; кошторис проєкту. Замовник матиме будівельний план теплиці, що визначає просторову конфігурацію, планування каркаса з розміткою елементів, а також план встановлення автоматичних тепличних систем.

«Садівництво та Овочівництво. Т. І.»: Які види теплиць проєктують фахівці компанії?

Володимир Тарасенко: Аналізуючи ринок, робимо висновок, що про проєктування у нас йдеться лише тоді, коли говоримо про тепличний комплекс. А от під будівництво окремих теплиць проєкт розробляють куди рідше. Однак наша компанія проєктує і окремі теплиці для вирощування плодово-ягідних та овочевих культур, саджанців плодово-ягідних культур, овочевої розсади, квітів та декоративних рослин, і тепличні комплекси різного типу. Зараз за нашими проектами завершується будівництво кількох великих комплексів на Київщині, Житомирщині, Дніпровщині. Це тепличні комплекси на 148 промислових теплиць розміром від 10х40 до 10х50 м. В цілому загальна площа спроектованих нами тепличних комплексів, що знаходяться на різній стадії будівництва, складає понад 150 тис. кв. м.

 «Садівництво та Овочівництво. Т. І.»: Послуги з консалтингу: у чому можуть допомогти клієнтам спеціалісти компанії?

Володимир Тарасенко: Нерідко підприємці мають хибні враження щодо багатьох позицій: якою саме буде вартість організації власної справи, коли окупиться бізнес… Фахівці компанії професійно розраховують ці та інші показники, здійснюючи агрономічний та інжиніринговий супровід експлуатації теплиць на всіх етапах впровадження проєкту.

Такий супровід особливо важливий на початку розвитку тепличного господарства. Фахівці-агрономи допоможуть обрати технологію вирощування та посівний чи садивний матеріал, організувати мікроклімат у теплиці, впровадити системи захисту та підживлення рослин та ін. Натомість інжиніринговий супровід дає змогу ефективно розв’язувати ті проблеми, які виникають в ході господарювання.

Консультація з усіх питань
Ви можете проконсультуватись
з нашими фахівцями по телефону
+38 (097) 015-68-68
Телефонуйте,Пн-Нд 10:00 - 20:00

    Thank you! Your submission has been received!
    Oops! Something went wrong while submitting the form.