Контроль рівня мінералізації та рН води для поливу як запорука здоров’я рослин

Полив у теплиці

Є багато факторів які впливають на результати вирощування рослин у теплицях. Одним з них, про який часто забувають, це якість та склад води, що використовується для поливу. Особливо важливим він є для тих хто вирощує овочі та ягоди у теплицях.

Як правило, питання водопостачання при будівництві теплиці вирішується шляхом буріння свердловини та заповненням водою з неї штучної водойми. Іноді для поливу використовують воду із річок та озер. Незважаючи на те, яке саме джерело для зрошення Ви обрали, перед тим, як почати її використання зробіть хімічний аналіз. Спеціалісти радять робити це раз на 2-3 місяця.

Для чого це потрібно?  Вода може містить в своєму складі різноманітні солі  (натрію, хлору, кальцію магнію. Сірки та інших),  а також може мати різні показник рН води. Все це впливає на розвиток рослин та засвоєння елементів живлення,  що в свою чергу визначає кількість та склад добрив, що використовуються для їх підживлення.

До чого може привести ігнорування даного фактору:

1.  Засолення ґрунту і системи зрошення через високу концентрації солей у воді.

2.  Порушення балансу в системі живлення рослин через недостатню або надлишкову концентрацію тих чи інших елементів живлення.

3.  Перевитратам добрив, не знаючи хімічний склад води ви не зможете вірно розрахувати необхідний склад добрив.

4.  Забрудненню підземних джерел води. Надлишок хімічних елементів, що входять до складу добрив, вимивається із ґрунту та надходить до підземних вод.

Крім хімічного складу  не слід забувати і про рН води, значення якого  впливає на засвоєння  рослиною макро- і мікро- елементів.  Особливо, якщо ви користуєтесь водою для поливу з відкритих водойм. Пам’ятайте влітку вода у відкритих водоймах має більш лужну  рН, ніж на весні та восени.

Пам’ятайте контроль рівня мінералізації та рН води для поливу – запорука здорових рослин.

Не менш важливим фактором для розрахунку норми внесення добрив є агрохімічний аналіз ґрунту. Маючи ці результати ви зможете більш точно  розрахувати норму внесення.

УАКЦ – пропонує Вам повний комплекс послуг з проектування теплиць та агрономічному  і інженерному супроводу їх експлуатації. Більше інформації тут, або за телефоном – 38 097 015 68 68

Консультація з усіх питань
Ви можете проконсультуватись
з нашими фахівцями по телефону
+38 (097) 015-68-68
Телефонуйте,Пн-Нд 10:00 - 20:00

    Thank you! Your submission has been received!
    Oops! Something went wrong while submitting the form.